Usposabljanje za aktivno sodelovanje in neodvisno življenje invalidov, Terme Dobrna

Terme Dobrna, 6.5. - 7.5. 2011 — V Termah Dobrna je Zveza delovnih invalidov Slovenije izvedla letos drugo Usposabljanje za aktivno sodelovanje in neodvisno življenje invalidov za invalide prostovoljce, ki delajo na društvih invalidov – članov ZDIS.

Udeleženci so prvi dan  sodelovali v petih delavnicah: »Iz prakse za prakso pri delovanju invalidov«; »Art terapija za invalide«; »Samopomoč in pomoč pri invalidnosti in bolezni«; »Pomoč pri reševanju problemov kot del celovite pomoči invalidom v društvu: Odkrivanje kapacitet in pridobivanje veščin za uspešno soočanje s problemi«; »Pomen in vloga prostovoljke pri administrativnem delu na DI«.

Drugi dan predavanja: Zdravljenje in rehabilitacija žensk v ginekologiji; Konzervativno zdravljenje urinske inkotinence; Vitalizacija življenja.

Ogled galerije slik

 

Vtisi udeležencev

Darja Perko, Društvo invalidov Ljubljana-Center

Zveza delovnih invalidov Slovenije je v dneh od 6. - 7.5.2011 organizirala usposabljanje za aktivno sodelovanje in neodvisno življenje invalidov v prelepem okolju Term Dobrna.

Sodelovala sem v delavnici: Pomen in vloga prostovoljke pri administrativnem delu v društvu invalidov, ki jo je vodila mag. Tanja Hočevar. Tema me je pritegnila zaradi tega, ker se v Društvu delovnih invalidov Ljubljana Center ukvarjam s pisanjem zapisnikov, poročil in podobnimi opravili.

Obravnavali smo vsebino in oblikovanje zapisnikov zborov članov in sej izvršnih odborov, pogovarjali smo se o volitvah v telesa izvršnega odbora in zbora članov, kako komunicirati s člani odborov in komisij, kako voditi sestanke, o poslanstvu in viziji delovanja društev invalidov ipd. Vodenje delavnice je bilo odlično, vsebina zelo zanimiva, udeleženci smo lahko aktivno sodelovali v razpravah in naše pripombe so bile dobrodošle.

V drugem delu usposabljanja so nas strokovnjaki seznanili s terapevtskimi učinki zdravilne vode v Dobrni in s konzervativnim zdravljenjem urinske inkotinence, ki pesti mnoge invalide in starejše ljudi.

Zelo dobro je bilo sprejeto predavanje g. Marjana Štora o vitalizaciji življenja, ki je poudaril, da bi zdravstveni sistem moral temeljiti na obravnavi človeka kot osebnosti v celoti ne samo s posegi in zdravili ampak tudi po duševni plati.

Poslovili smo se s poudarkom na podpori podobnih usposabljanj še naprej kajti z njimi pridobimo mnoga znanja, ki jih lahko uporabimo pri svojem delovanju v društvih. Obenem pa se med seboj spoznamo in izmenjamo izkušnje našega dela v matičnih sredinah.